Vážne

Autor: Branko Štefanatný | 5.1.2006 o 15:41 | Karma článku: 9,52 | Prečítané:  1892x

Opäť som bol na vianočnej dovolenke na Slovensku. Musím podotknúť, že asi najlepšej zatiaľ (toľko snehu, pohody a whisky som si už veru dlho nedoprial). Mám v hlave veľa postrehov zo Slovenska, na jazyku veľa zážitkov zo života ale mám chuť začať tým, čo ma teší najviac. Tým čo mám v srdci.

Prvý deň po. Už bez snehu, v zahraničí. Samota a prázdno naplňujú moje ja. Už opäť. Už ale len krátko. Už je dobre, už bude len dobre, už už. Človek vie prekonať všetko, vie sa poučiť a naučiť čokoľvek. Nemyslieť na bozk, ak má od koho, to je nemysliteľné.

Rád sledujem ľudí a životné situácie. Niekedy sa snažím povzniesť nad pocity a vychutnať si spolužitie našich dvoch rovnocenných osôb z výšky, ako vták s chladnou hlavou. Viem, že máme za sebou ťažké a veľmi dôležité obdobie. Mal by som sa tešiť z veľkých vecí, z toho, že som si potvrdil mnohé predpoklady a spoznal tvoju novú stránku. Jednu z mnohých. A ja sa teším najviac z tejto situácie, ktorá je pre mňa dôležitejšia ako všetky tie naoko dôležité.

U tvojej maminy. Ty a ja a obývačka. Neskorý večer a už len my dvaja. A nejaký nudný film v televízore. Pocit absolútnej pohody donútil moje telo nepretvarovať sa a oddať sa milej činnosti. Moje telo zaspalo a ja s ním. Poznal som pár žien a poznám podobné situácie. Viem, že možnosti sú rôzne. Núka sa aj hádka s výstražným prstom a vynadaním do neslušného, večne unaveného, neschopného a neviem čo môže ženu napadnúť, ak je hystericky ovládaná? Alebo mohol nastať pre mňa v tej chvíli najhorší variant, že by si ma, takého príjemne driemajúceho pri zlom a nudnom filme, zatriasla a nasilu zobudila! Brrrrrr. Nebol by som nadšený. Ale po tom, čo som otvoril oči, som bol. Spokojný, šťastný a zaľúbený. Zobudil som sa s hlavou v tvojom lone, s rukami hladkajúcimi moje vlasy. Prikrytý dekou, aby mi nebola zima. Bez jedinej výčitky. S úsmevom. Dokonalý dôkaz lásky. Pre mňa určite.

Rád sledujem ľudí a životné situácie. Niekedy sa pozerám na seba očami druhého a na svoj život z rôznych uhlov. A niekedy si predstavujem budúcnosť. Preniesol som sa v čase a videl som spolužitie dvoch rovnocenných osôb z výšky. Ako vták. Videl som ťažké obdobie striedajúce s pohodou vo dvojici. Každý vzťah sa stretne s problémami, tak ako život každého jedného človeka. Všetky problémy sa dajú riešiť. Všetci vieme, že ženy a muži sa pozerajú na svet inými očami. Žijeme iné životy. A keď sa nám pošťastí, stretneme niekoho, kto to pochopí. Ja som videl v budúcnosti ženu, ktorá ma chápala už od začiatku nášho spoločného života. Tá žena ma pri prvom nevhodnom zaspatí prikryla dekou. Bez rozmýšľania, bez stresu, iba s úprimnou láskou.

Jej mama o mne povedala, že vyzerám ako milý chlapec. Jej oči sa ma však pýtali, "ako to myslíš s mojou dcérou?"

Toto je moja odpoveď.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Osmelené

Prečo nechceme, aby muži nosili ženské róby

Harry Styles rozpútal debatu o mužoch v šatách.


Už ste čítali?