Fuck you attitude

Autor: Branko Štefanatný | 14.1.2008 o 16:15 | Karma článku: 6,86 | Prečítané:  2257x

Dnes som sa udomácnil. Definitívne. Po piatich mesiacoch od návratu zo zahraničia, sa cítim vnútorne dobre. Kto to zažil, vie. Myslím aj jedno, aj druhé. Návrat i vnútro.

Konečne som si dnes doprial poobedný šlofík, moju krásnu zvyklosť z Londýna. Tam som bol na spánku poobede priam závislý. Zistil som, že sa dá žiť aj bez toho, ťažko ale predsa. A dnes nastal zlom. Zaspával som nervózny, nespokojný, zlý. Vstal som po hodinke uvoľnený, spokojný a fajn.

A tak mi to trvalo päť mesiacov. Niekomu to trvá deň, niekto pokoj nenájde nikdy, neustále spomína na život inde, vonku, kdekoľvek sa nachádzal a odkiaľ si doniesol pozmenenú identitu. Ale o tom nech si píše každý sám.

Ako to už u mňa býva, hľadal som v poslednej dobe pozitívne body v blízkej budúcnosti a potreboval som sa o nich sám presvedčiť. Tie staré pohodové časy som definitívne nechal v spomienkach. Zhodol som sa, že ma čaká najkrajšie obdobie môjho života. To nebolo jednoduché, ale presvedčil som sa. Vrelo to odporúčam. Ak človeka čaká niečo dobré, ak si naplánuje posun, krok vpred, nemôže to byť zlé. Hlavne ak neskončí iba pri plánoch. Samozrejme, treba rátať aj s problémami, tie však nechávam nateraz bokom. Tešiť sa z toho, čo človek reálne má, to je základ jeho rozpoloženia.

A tak som sa vrátil zo zahraničia. Ešte stále nemám domov, ozajstnú vlastnú posteľ, nemám si kde dať veci a donedávna som bol bez práce. Presne to som azda potreboval, začať ako vždy a všade, odznova, od nuly. Dúfam, že poslednýkrát. Asi je naozaj dobré, čas od času všetko zmeniť. Inak sa nedá na veci pozrieť očami druhých, no a to, to je treba. Úplne prevrátiť svoje zvyky, myslenie, vymeniť samozrejmosti a hľadať inde, iné a inak.

Presne pre toto by som doporučil každodenným blogerom niekoľkomesačnú pauzu bez písania a čítania, vystresovaným manažérom týždeň bez práce a peňazí, kaviarňovým týpkom výlet do prírody, gemblerom deň bez pokušenia... Veď sa len pekne pozrite na seba a povedzte si, bez čoho momentálne neviete žiť? A potom na to na chvíľku zabudnite. Mesiac, dva, tri. Mobil, počítač, peniaze, cigarety, ale aj šport, knihy. Aj tie dobré veci môžu škodiť, ak je ich príliš.

No a tak. Som vážnejší, nemám oblečené roztrhané rifle, ba ani vyťahané tričko. Čaká ma práca, záväzky, s tým spojený život. Taký iný, taký doma, ozajstný, môj. Naozaj asi nie je lepší pocit na svete, ako keď človek vie čo chce. Potom sa ľahšie vysporiada s touto dobou, jej nárokmi, rýchlosťou. Možno je to jediná šanca, ako nestratiť úsmev. A niekedy k nemu stačí hodinový spánok. Možno vám k rovnováhe pomôže iná maličkosť. Už ju iba nájsť...

Kde ju hľadať, to neviem. Viem iba, že človek musí začať u seba. Práve toto je najväčšie bohatstvo, čo som si so sebou z vonku doniesol. Na všetko si sám, všetko záleží od teba a všetky rozhodnutia si vypiješ až do dna ty, najmä ty. A preto ten názov. Čo urobím, po čom túžim, čo ma čaká, to všetko bude výsledok mojich rozhodnutí. A ja sa nemienim prispôsobovať tunajším zvyklostiam, spôsobom, tlaku susedy a dedinského rozhlasu. Dobré vychovanie som nezabudol, iba som obohatil svoj pohľad na svet práve z neho, zo sveta, z iných krajín, kde majú iné mravy, iné normálnosti.

Zobudil som sa silnejší. Viem čo chcem a viem ako si to zobrať. Stačí sa nebáť, byť vytrvalý. Toto všetko mi dal jeden šlofík. Akoby návrat k sebe. Viem, že ma čaká najkrajšie obdobie môjho života. Fakty nepustia, blíži sa tridsiatka, Slovensko napreduje a ja, ja mám tú najpotrebnejšiu výbavu do tejto doby. Mám fuck you attitude. A nebojím sa ju použiť.

A čo vy?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Vrcholí tichá revolúcia. Írsko má premiéra homosexuála a povolí potraty

Írski voliči v referende jasne odmietli zákaz interrupcií.

ŠPORT

Je ako Robin Hood v teplákovej súprave. Oberie Klopp bohatý Real?

Real môže vyhrať LM tretíkrát za sebou.


Už ste čítali?